چگونه کیسه پارچه ای زیبا بسازیم؟

دوستان هنرمند گلم می خوام مراحل تهیه کیسه های پارچه ای استوانه ای شکل رو واستون بگم که بسیار کاربردیه و من این مراحل را از سایت بسیار خوب و هنری hobbycraft  واستون به زبان ساده ترجمه کردم. شما واسه این کار :

  • پارچه نیاز دارید و برای زیبا تر شدن کار اگر از پارچه های با دو طرح متفاوت استفاده کنین بهتر.
  • دومین وسیله مورد نیاز پشم شیشه نازک که برای استحکام استوانه.

 پیشنهاد: برای اینکه پارچه استقامت بیشتری داشته باشه بهتره به خود پارچه هم لایه پرشیم بچسبونیم.

مراحل تهیه استوانه:

ابتدا برای پایه استوانه باید دایره رسم کنیم بهتر است که با پرگار رسم بشه قطر دایره پیشنهادی 12.5 سانتی متر که با این قطر دایره مستطیلی به ابعاد 36.5*20 و اگر استوانه بزرگتر خواستیم دایره ای به قطر 19سانتی متر و مستطیلی به ابعاد55*28 سانتی متر نیاز داریم.

گام 1

تذکر: ما یک دایره و مستطیل از یک طرح پارچه می خواهیم و یک دایره و مستطیل از یک طرح دیگر که یکی واسه قسمت بیرونی استوانه است و بیشتر دیده میشه و دیگری برای قسمت داخلی و به عنوان آستری کار است.

گام 2

نکته: برای اینکه استوانه تمیز تر داشته باشین حتما ابتدا دایره و مستطیل و روی کاغذ الگو دربیارین.

گام 3

سپس باید الگو هارو روی پارچه بزاریم و و برای هر دو به اندازه یک پایه چرخ یا 1سانتی متر جا دوخت می گزاریم و همچنین الگو ها روی پشم شیشه میزاریم و برش میزنیم.پشم شیشه فقط برای اون قسمت ها استفده میشه که قرار است بدنه استوانه باشه برای قسمت هایی که آستری کار است پشم شیشه نمیزاریم. مستطیل و از طول با جادوخت 1سانتی متر می دوزیم.

گام 4

سپس اون دایره ای که پشم شیشه دایره به اون قسمت مستطیل که پشم شیشه داره با سوزن ته گرد فیکس میکنیم(بهتر است ابتدا با دست کوک بزنیم)و سپس چرخ می کنیم. همین کار را برای قسمت بدون پشم شیشه هم تکرار می کنیم .

گام 5

در مرحله آخر قسمت بدون پشم شیشه را به داخل می دهیم و می توانیم برای زیبایی کار قسمت بالا و داخل را چرخ کاری کنیم که آستر به طور کامل فیکس شود.

گام 6

ابن هم نتیجه نهایی کار

نمایی از کیسه های پارچه ای استوانه ای

مراقب خودتون و خوبی هاتون باشید. لیلی

مجموعه ای از بهترین تجربه های هنری تقدیم به شما ?
YadArt.ir

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام سریع در واتساپ
ارسال