تابلوی کاموایی

امروز یک ایده جدید برای زیبا کردن اتاق ها و راهروی منزل رو خدمتتون آموزش میدم. واقعیت اینه که لزوما تابلوهای خونه نباید تصویر چاپی و یا نقاشی باشه! بیاید دیدتون رو وسعت بدید و با یک نگاه خلاقانه، اهالی خونه رو غافل گیر کنید، فقط با داشتن یه تکه چوب، یک مشت میخ و کمی کاموا  😉

ابزار لازم برای ساخت تابلوی کاموایی

الگو یا طرح انتخابی تون بسیار مهمه. سعی کنید تصویری رو انتخاب کنید که از یک محیط بسته تشکیل شده باشه. مثلا یک الگوی بسیار ساده الگوی قلب هست. شما میتونید خیلی تنوع بدید. مثلا برای اتاق بچه ها الگوی حیوانات، انواع گل و پروانه رو در نظر بگیرید. همینطور رنگ بندی رو هم میتونید توی کارتون ببینید و از چند رنگ در کنار هم استفاده کنید ولی دقت بالایی  میخواد.

مهم نیست خود تصویر قشنگ باشه بلکه فقط و فقط دور کارتون اهمیت داره و باید گویای تصویر باشه. برای دسترسی به الگوهای جذاب پیشنهاد میکنم لینک های زیر و ببینید. این لینک تصاویر حیوانات و این لینک تصاویر گلهای مختلف رو داره.

 

ممکنه بپرسید چوب از کجا بیاریم؟ من از یک شاسی عکس که توی خونه داشتم استفاده کردم و تصویر چاپیش رو جدا کردم. شاسی های چوبی رو میتونید از عکاسی ها تهیه کنید. یا چوب های MDF در با ضخامتهای مختلف رو از نجاریها و مغازه های برش و لیزر بگیرید. میخ هم بهتره ظریف باشه. حالا الگو رو روی شاسی با مداد میکشیم اما کار تمیزی نیست چون رد مداد می مونه. پس بهتره الگوتون رو موقتا روی چوب، چسب بزنید و در انتها کاغذ الگو رو جدا کنید. بسته به سایز قاب شما فاصله بین هر دو میخ مشخص میشه. بهتره فاصله بین همه میخ ها مساوی باشه و برای کار کوچکتر میخ کمتر استفاده شه.

وقتی کل کار و میخ زدید الگو رو خارج کنید. حالا نوبت کار با کامواست. کاموا میتونه خیلی هم ضخیم نباشه. یک انتخاب خوب برای این تابلوها استفاده از نخ های عمامه ای هست. هم ظریفه هم براق و هم محکم 🙂 البته من از کاموای مولتی کالر استفاده کردم. در ابتدا برای شروع سر کاموا رو به یکی از میخ ها گره بدید. کاموا رو به سمت میخ دوم برده و یه نیم دور بزنید و برگردید دور میخ اول و اینبار از میخ اول به میخ سوم برید. حالا برای برگشت به میخ دوم برگردید. و بعد دوم به چهارم و  همین سناریو ادامه پیدا میکنه تا دور کار کاملا با کاموا پوشیده بشه.

محیط کار که کاموا شد شروع کنید به صورت کاملا نامنظم، به کاموا کردن مساحت قلب. از چپ به راست، بالا و پایین و به صورت اریب از یک میخ یه میخ دیگه جا به جا بشید و کاموا رو دور اونها بپیچید. تا وقتی که شکل شما تقریبا پر بشه و فرم بگیره. انتهای کار رو هم گره بدبد و زیر کار پنهان کنید. بسیار عالی، تابلوی ما آمادست 🙂 

تابلوی کاموایی

مجموعه ای از بهترین تجربه های هنری تقدیم به شما ?
YadArt.ir

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام سریع در واتساپ
ارسال