ساخت جامدادی های رومیزی چند بخشی

ساخت جامدادی رومیزی یا desk organiser ها اونقدرها هم سخت نیست. کافیه کمی کاغذ داشته باشید!  انوقت خواهید دید که چه زیبایی و کارایی خوبی رو برای مرتب شدن میز کار و یا حتی لوازم آرایش روی کنسولتون به شما هدیه خواهد داد. یک بار امتحان کنید 😉 

لطفا با هر کاغذی امتحان نکنید! پیشنهاد من کاغذ کادو های زیبا و کمی ضخیم هست. البته خیلی نه، چرا که با چند مرحله تا زدن، خود به خود ضخیم تر میشه. شما در این آموزش فقط به کاغذهای مربعی شکل احتیاج دارید، پس خیلی کارتون راحت شد. شروع کنید به برش زدن های مربعی. با توجه به 6 وجهی بودن این جامدادی های رومیزی، 6 تا مربع لازم دارید. اندازه پیشنهادی من 20*20 یا 15*15 هست. بعد از یکبار ساختن، متوجه خواهید شد که چه اندازه ای برای کار شما مناسبتر هست.

جامدادی رومیزی چند بخشی مدل 1 :

یک کاغذ مربعی رو از 4 گوشه تا کنید. و بعد قسمت های تا خورده رو هم یک لایه بیشتر از چپ و راست به داخل تا بزنید. کارو برگردونید، از پشت کار از بالا و پایین به اندازه 1/4 کار برگردونید تا مثلث های پشت کار بیان و در کنار هم قرار بگیرن.

یک تا به وسط کار از پشت بدید تا یک وجهه کار آماده باشه. حالا لازمه که 2 سمت چپ و راست کار رو که مثلثی هستن رو با هم ترکیب کرده و داخل هم فیکس کنید. در واقع برای ساخت سه گوش، لازمه که یک ضلع حذف شه برای همین ما اونها رو توی هم قرار میدیدم. سعی کنید با آرامش و دقیق انجام بدید تا کاملا کار فیکس شه.

سمت راست کار رو داخل سمت چپ کار برده و فیکس میکنیم

حالا 1 وجه کار اماده شده. به ابن نکته دقت کنید که 3 ضلعش با هم برابر در بیاد وگرنه موقع چسباندن وجه ها کنار هم جا کم میارید! بنابراین اون 2ضلع را باید خیلی خوب با هم یکی کنید. این کار رو 6 بار انجام بدید. حالا این 6 وجه رو از دیواره های ساده، با چسب ماتیکی به هم متصل کنید.

برای انتهای کار هم 1 کاغذ به اون اندازه برش داده و بچسبونید. desk organiser شما آمادست!

نمایی از جامدادی رومیزی 6 بخشی

جامدادی رومیزی چند بخشی مدل 2 :

این مدل برای خورده کاریهای شما مثل سوزن، سنجاق و… مناسبه و در ابعاد کوچکتری میتونید بسازید. دقیقا مراحل مدل بالا رو انجام میدید با این تفاوت که ارتفاع کار رو نصف میکنیم. یعنی هنگامیکه اون مربع چهار گوش رو در مرحله 5 بدست آوردید، کارو از وسط به صورت افقی نصف میکنید. حالاهر کدوم از اونها یک وجه مستقل هستند. و بقیه مراحل رو انجام میدید.

 

جامدادی رومیزی چند بخشی مدل 3 :

این مدل با توجه به استایلش می تونه کارکرد آرایشی هم داشته باشه براتون بنابراین در انتخاب کاغذ کادو مناسب و زیبا، هوشمندانه عمل کنید! این کار هم 6 وجه داره. 6 کاغذ مربعی 15*15 لازم دارید.

به ترتیب مراحل بالا رو طی کنید. و مثل مدل اولی که گفتم در مرحله 4 ضلع چپ و راست رو داخل هم فیکس کنید تا یکی شه. و نهایتا برسید به شکل پایین. این کار و 6 بار تکرار کنید.

نمایی از 1 وجه ساخته شده

خب حالا مثل روش اول، این 6 تا وجه رو با چسب ماتیکی از دیواره های بلند تر به هم وصل کنید و برای کف کار هم یک کاغذ به اندازه زیره کار در آورده و چسب بزنی.

نمایی از جامدادی 6 بخشی

 

بسیار عالی. 😛 کار من تمومه. امروز 3 مدل desk organiser یا جامدادی رومیزی خوشگل رو بهتون آموزش دادم. این ایده رو از هنر 21 گرفتم و اینجا براتون گام به گامش رو قرار دادم.


مجموعه ای از بهترین تجربه های هنری تقدیم به شما ?
YadArt.ir

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام سریع در واتساپ
ارسال